Тезоімеництво: 16 грудня
На кафедрі: з 23.12.2007
Хіротонія: 23.12.2007
Адреса: Україна, 89600, м.Мукачево, Закарпатська обл., вул. Єпархіальна, 12. Телефон: (10-380-3131) 2-15-15. Факс: 2-14-61.

Біографічна справка

Митрополит Мукачівський і Ужгородський Феодор народився 4 листопада 1966 року в м. Самбір Львівської області в родині військовослужбовця.

З 1973 по 1983 рік навчався в Cамбірській загальноосвітній школі № 7. У 1983 році вступив до сільськогосподарського технікуму в м. Рудки. З 1985 по 1987 рік служив в армії. Після демобілізації закінчив технікум і в 1988 році вступив до Московської духовної семінарії.

У 1989 році прийняв чернечий постриг у Троїце-Сергієвій Лаврі з іменем Феодор на честь священномученика Феодора, архієпископа Олександрійського. 31 грудня цього ж року архієпископом Дмитрівським Олександром був висвячений у сан ієродиякона, а в травні 1990 року – у сан ієромонаха. У 1990 році з благословення Святійшого Патріарха Алексія II був направлений до Мукачівського Свято-Миколаївського жіночого монастиря. У 1992 році закінчив семінарію, одразу вступивши до Московської духовної академії, яку закінчив 1996 року.

У 1994 році був возведений у сан ігумена архієпископом Мукачівським і Ужгородським Євфимієм. У травні 1996 року возведений у сан архімандрита Блаженнішим Володимиром, Митрополитом Київським і всієї України. З 1997 року несе послух духівника Мукачівського Свято-Миколаївського жіночого монастиря.

Архієрейська хіротонія владики Феодора відбулася 23 грудня 2007 року у Трапезному храмі Києво-Печерської Лаври.

cheapest essay writing service

У 2008 році нагороджений ювілейним орденом “1020 років Хрещення Київської Русі”.

Божою милістю 22 грудня 2007 року в Синодальному залі Київської Митрополії УПЦ відбулося наречення архімандрита Феодора (Мамасуєва) в Єпископа Мукачівського і Ужгородського. В нареченні прийняли участь Блаженніший Володимир, Митрополит Київський і всієї України; Високопреосвященніший Іоаннікій, Митрополит Луганський і Алчевський; Високопреосвященніший Симеон, Архієпископ Вінницький і Могилів-Подільський; Високопреосвященніший Павел, Архієпископ Вишгородський; Преосвященніший Агапіт, Єпископ Сєверодонецький і Старобільський; Преосвященніший Антоній, Єпископ Бориспільський; Преосвященніший Іриней, Єпископ Ніжинський і Батуринський; Преосвященніший Пантелеімон, Єпископ Івано-Франківський і Коломийський; Преосвященніший Євлогій, Єпископ Кременчуцький і Хорольський; Преосвященніший Александр, Єпископ Переяслав-Хмельницький.

23 грудня 2007 року в Трапезному храмі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври за Божественною літургією Блаженнішим Володимиром, Митрополитом Київським і всієї України; Високопреосвященнішим Іоаннікієм, Митрополитом Луганським і Алчевським; Високопреосвященнішим Симеоном, Архієпископом Вінницьким і Могилів-Подільським; Високопреосвященнішим Павлом, Архієпископом Вишгородським; Високопреосвященнішим Митрофаном, Архієпископом Білоцерківським і Богуславським; Преосвященнішим Агапітом, Єпископом Сєверодонецьким і Старобільським; Преосвященнішим Мелетієм, Єпископом Хотинським; Преосвященнішим Антонієм, Єпископом Бориспільським; Преосвященнішим Іринеєм, Єпископом Ніжинським і Батуринським; Преосвяшеннішим Пантелеімоном, Єпископом Івано-Франківським і Коломийським; Преосвященнішим Євлогієм, Єпископом Кременчуцьким і Хорольським; Преосвященнішим Александром, Єпископом Переяслав-Хмельницьким содействующу Святому Духу архімандрит Феодор (Мамасуєв) хіротонісан в Єпископа Мукачівського і Ужгородського.

Участь в архієрейській хіротонії Владики Феодора взяли: Митрополит Київський і всієї України Володимир, Митрополит Луганський і Алчевський Іоанікій, Архієпископ Вінницький і Могилів-Подільський Симеон, Архієпископ Вишгородський Павел, Архієпископ Білоцерківський і Богуславський Митрофан, Єпископ Сєверодонецький і Старобільський Агапіт, Єпископ Олександрійський і Світловодський Пантелеімон, Єпископ Хотинський Мелетій, Єпископ Бориспільський Антоній, Єпископ Ніжинський і Батуринський Іриней, Єпископ Івано-Франківський і Коломийський Пантелеімон, Єпископ Кременчуцький і Хорольський Євлогій, Єпископ Переяслав-Хмельницький Олександр.

21 липня 2009 року Блаженнішим Володимиром, Митрополитом Київським і всієї України, Предстоятелем УПЦ возведений у сан архієпископа.

23 липня 2018 року Блаженнішим Митрополитом Онуфрієм возведений у сан митрополита.

1 коментар

1. Христос Воскрес! у нашого Отця Феодора дуже цікава біографія і життя насичене радістю…хто з Богом той щасливий)