МУКАЧЕВО. Молитовне вшанування дня Ангела настоятельки древньої обителі

В суботу 24-го тижня після П’ятидесятниці Ценрква Христова молитовно вшановує пам’ять мучеників Галактіона та Епистимії (III). Цього дня свій день Ангела молитовно вшановує настоятелька древнього Мукачівського монастиря, ігуменія Епистимія (Щербан).

Вже по добрій традиції молитовно привітати настоятельку з днем тезоімеництва до обителі прибуває керуючий Мукачівською єпархією, Високопреосвященніший Феодор, архієпископ Мукачівський і Ужгородський.

Cпівслужити своєму архіпастирю та привітати іменинницю на святкове богослужіння зібралося понад 30 священнослужителів єпархії.

Після Божественної літургії архіпастир разом з духовенством звершив святковий молебень.

У своєму вітальному слові архієрей привітав настоятельницю та побажав ще багато років окормляти обитель та сестер монастиря.

Фото: Іван ФЕННИЧ, Сергій ЛАВКАЙ

З біографією настоятельки, ігуменії Епистимії можна ознайомитися в статті:

Настоятельниці Мукачівського Свято-Миколаївського монастиря (1947-2015 рр.)

Короткий варіант історії Мукачівського монастиря у 1958 році у статті “К истории Мукачевского монастыря” подав відомий історик, аскет, теолог, лінгвіст, академік Чернечої Гори архімандрит Василій (Пронін). Матеріал був опублікований в тому ж 1958-му році у Празі в журналі “Православная мысль” в номерах: № 2. – Апрель-Июнь. – С. 117-123; № 3. – Июль-Сентябрь. – С. 175-184; № 4. – Октябрь-Декабрь. – С. 230-241. У 2010 році ця стаття була переопублікована у першому томі трилогії праць отця Василія “Собрание трудов архимандрита Василия (Пронина)”. – Т. I. – Ужгород, 2010. – С. 202-252.