Осійський Свято-Пантелеймонівський монастир молитовно вшанував свого небесного покровителя (ОНОВЛЕНО)

9 серпня Свято-Пантелеймонівський жіночий монастир в селі Осій-Кам’янка, що на Іршавщині, молитовно вшанував пам’ять свого небесного покровителя − святого великомученика Пантелеймона.

В день престольного свята для молитовного прославлення угодника Божого до обителі з різних парафій Мукачівської єпархії з’їхалися сотні вірників та понад 30 священнослужителів.

Святкове богослужіння очолив керуючий єпархією, Високопреосвященніший Феодор, архієпископ Мукачівський і Ужгородський.

Після святкової Літургії був звершений урочистий хресний хід під час якого читалося Євангеліє.

Наприкінці богослужіння духовенство та вірники з великою любов’ю та шаною до святого заспівали величання святому.

У проповіді архіпастир відзначив великий моральний подвиг святого, його терпіння і віру та покладання на Божу волю.

«Він нічого не боявся, і сміло прославляв ім’я Господнє. І завжди був виправданим, тому що Бог не в силі, а в правді. Великомученик і цілитель Пантелеймон мав рідкісний дар від Бога. Він повертав людину до здорового способу життя. Тільки не того «здорового способу життя», який сучасні лікарі зазвичай зводять до харчової дієти й фізичних вправ, а того єдиного гармонійного та повноцінного способу життя, до якого людина була покликана: у єдності із Богом. Саме повернення цієї єдності і симфонії, відновлення природньої гармонії людини з Богом і сприяло подоланню людських недуг та сприяло зціленню душі», – підкреслив владика.

В кінці владика закликав на всіх благословення Боже.

Фото: Віталій Муха