Відійшов у вічність клірик єпархії – протоієрей Михаїл Бігарі (15.09.1948-05.06.2016) (НЕКРОЛОГ)

Протоієрей Михайло Бігарі

У неділю, 5 червня, відійшов у вічність настоятель Свято-Миколаївського храму села Бистриця та Свято-Михайлівського в селі Буковинка Мукачівського району – протоієрей Михаїл Бігарі.

Єпархіальне управління на чолі з Високопреосвященнішим Феодором, архієпископом Мукачівським і Ужгородським приносить щирі співчуття родині померлого та молиться за спокій його душі. Вічна пам’ять справжньому пастирю Христової Церкви.

Похорони клірика єпархії відбулися у вівторок, 7 червня, у Свято-Миколаївському храмі села Бистриця о 11.00. Чин похорону очолив секретар Мукачівського єпархіального управління – протоієрей Віктор Місо.

З біографії:

Майбутній священик Михаїл Бігарі народився в сім’ї священика у місті Свалява, 15 вересня 1948 року.

У 1964 році закінчив дев’ять класів Свалявської ЗОШ I-II ступенів №3.

З 1964 по 1966 рр. навчався у Свалявському профтехнічному училищі.

1967-1969 рр. − служба в лавах радянської армії.

1970-1974 рр. − працював в Свалявському РСУ.

В 1975-1983 рр. − навчання в Московській духовній семінарії.

13 березня 1976 року в Свято-Покровському академічному храмі Тройце-Сергієвої Лаври ректором МДА і С, архієпископом Дмитрівським Володимиром (Сабодан) вихованець 1-го класу МДС, висвячений в сан диякона. По закінченні першого класу семінарії був переведений на заочне відділення та направлений в розпорядження Преосвященного Климента, епископа Свердловського і Курганського. В грудні того ж року преосвященним Климентом рукоположений в сан священика і призначений в клір храму м. Н-Тигіл, Свердловської області (Росія) .

5 липня 1977 указом Преосвященного владики Климента, був призначений настоятелем Свято-Миколаївського храму с. Боровское, Курганської області(Росія).

З 1983 по 1989 настоятель Свято-Покровського храму с. Носовка, Щорського району, Чернігівської області.

У 1986 році до дня Святої Пасхи, священик Михаїл Бігарі Високопреосвященнішим Антонієм, архієпископом Чернігівським і Ніжинським нагороджений наперстним хрестом. Відповідне посвідчення № 119 за  було видане 24 квітня 1986 року.

У 1988 році до дня Святої Пасхи, священник Михаїл Бігарі Високопреосвященнішим Антонієм, архієпископом Чернігівським і Ніжинським возведений в сан протоієрея. Відповідне посвідчення № 68 за  було видане 2 квітня 1988 року.

З 1989 по 1994 настоятель Свято-Вознесенського храму м. Ніжин, Чернігівської області.

У 1992 році до дня Святої Пасхи, священик Михаїл Бігарі Високопреосвященнішим Антонієм, архієпископом Чернігівським і Ніжинським нагороджений палицею. Відповідне посвідчення № 132 за  було видане 8 квітня 1992 року.

У 1993 році до дня Святої Пасхи, священик Михаїл Бігарі Високопреосвященнішим Антонієм, архієпископом Чернігівським і Ніжинським нагороджений хрестом з прикрасами. Відповідне посвідчення № 84 за  було видане 13 квітня 1993 року.

Указом преосвященнішого Євфімія, єпископа Мукачівського і Ужгородського № 156 від 4 березня 1994 року священик Михайло призначений настоятелем Свято-Миколаївського храму с. Лази, Воловецького району.

Указом високопреосвященнішого Євфімія, архієпископа Мукачівського і Ужгородського № 643 від 26 травня 1997 року священник Михаїл призначений настоятелем Свято-Василівського храму села Тур’я Бистра, Перечинського району.

Відповідно до указу за № 56 від 13 лютого 1998 року архієпископа Євфімія, священик Михаїл призначений настоятелем Свято-Миколаївського храму села Бистриця та Свято-Михайлівського храму села Буковинка Мукачівського району Закарпатської області.

Згідно благословіння Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира (Сабодан) 04 липня 2002 року за Божественною Літургією в Свято-Миколаївському храмі смт. Чинадієво, преосвященнішим Агапітом, єпископом Мукачівським і Ужгородським, відповідно з нагородним посвідченням за № 179 від 06 липня 2002 року,  настоятель Свято-Миколаївського храму села Бистриця – протоієрей Михаїл Бігарі  нагороджений мітрою.

Відійшов до Господа протоієрей Михаїл 5 червня 2016 року.

Джерело:

Особова справа протоієрея Михайло Бігарі // Архів Мукачівської Православної єпархії.